עבודת בשר – פסקול לחמישה גופים מוטחים

אולם הקרנף ע"ש גרנובסקי, יום ראשון 2.12, 15:00

בשר מוטח; גרוב של הטחה; טראנס מהטחה.
דחף אנרגטי, אינסטרומנטלי-מוסיקלי, תחושתי-מוחשי, במפגש בין הגוף לרצפה.
המפגש הוא קול, תדר, רסיטל הטחות.
הסאונד של הבשר
הסאונד של הפירוק של הבשר
מְהוּמְהָם; הופך לשריר, לשיר
מארגן ומפרק
מכאיב ומהנה
מחייב ומשחרר
מיני, אינפנטילי,
משפיל ומענג.

"עבודת בשר – פסקול לחמישה גופים מוטחים" מתמקדת בצורתו הפיזיקלית וההתנהגותית של הקול, כתוצר של הטחה, של "רגע השבר". פס הקול מעובד באמצעות טרנספורמציה של ארכיטיפים אודיאליים, זמרה, המהום ו"הסאונד של הבשר", ומבקש להתמיר את משמעותן הפרפורמטיבית-נגטיבית של פעולות הגוף, ולהבנות קונוטציות חדשות עבורן.

עבודת בשר – פסקול לחמישה גופים מוטחים, עלתה בבכורה בפסטיבל אינטימדאנס 2018 – שבר – תיאטרון תמונע ת"א, בניהולם האומנותי של ענת כ"ץ וארז מעין. העבודה המשיכה להתפתח במסגרת הרזידנסי של 'טייץ: מחול ומחשבה', ובשהות אמן ב – Arts Printing House – וילנה-ליטא, כחלק משיתוף פעולה עם תכנית ארט אקסלרטור של מרכז מחול שלם; וכן תתפתח לעבודה באורך מלא בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ואומנות.

מבצעות-יוצרות – טליה שלום, דנה נעים-חפוטה, ליל גורן, שקד מוכיח, אנאבל דביר
ייעוץ אומנותי – ענת כץ וארז מעיין.
צילום היצירה: דוד קפלן

בשר

אנאבל דביר

אנאבל דביר – כוריאוגרפית, רקדנית ומורה, בוגרת לימודי תואר שני M.Dance ותואר ראשון B.Dance בהצטיינות דיקאן של "האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים", לומדת בתכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה של 'כלים'; זוכת מלגת DanceWebEurope לשנת 2018 – ImPulsTanz וינה אוסטריה. זוכת מלגת הצטיינות בתחום האומנויות מטעם עיריית חולון. עבודותיה הוצגו במסגרת 'פסטיבל אינטימדאנס 2018,' 'פסטיבל בין שמיים לארץ 2017,' 'שבוע המחול הבינלאומי 2016,' 'סדרת מחול במזיא 2017,' קופרודוקציה בשהות אמן ב'פסטיבל אדמה למחול 2015,' 'עליה ראשונה' – 'עמותת הכוריאוגרפים', וסדרת אירועי 'דיאבלוג'. בעבודותיה עוסקת בעיקר באסתטיקה שיש לאומנות להציע, לגוף המושפל, לקונטור המשתנה בין הסבל וההנאה, הכפייה לעצמאות, וכיצד נפגשים הם בגוף של הפרפורמר כחומר, מסה, סאונד – באמצעות תהליכים פלסטיים, אודיאלים וחזותיים.